Pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu
Charytatywny Triathlon i Paratriathlon sztafetowy Kraina Bugu pod patronatem: Miłki Raulin, Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jarosława Kailinga, przebiega malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie województw lubelskiego i podlaskiego.
Za nami szósta edycja, w której wystartowało ponad 300 osób. Czteroosobowe drużyny triathlonistów i paratriathlonistów pobiegły, popłynęły kajakami i pojechały rowerami na trasach wyznaczonych w czterech nadbużańskich gminach. Rywalizację obserwowało kilkuset kibiców, którzy wraz ze swoimi drużynami przybyli z całej Polski.
Warto podkreślić, że wydarzenie integruje różne środowiska, przedstawicieli różnych branż jak również osoby pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. To sprzyja atmosferze, jaka panuje w trakcie zawodów. Ma ona bardziej charakter rekreacyjny, rodzinny, przyjacielski, aniżeli stricte sportowy, gdzie przeważa rywalizacja i współzawodnictwo. Wszyscy triathloniści i paratriathloniści swoim uczestnictwem wspierają działania Fundacji Leny Grochowskiej, której głównym profilem działalności jest zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, usamodzielnianie ich, tym samym dawanie im szansy na normalne życie.
Oczywiście w rywalizacji liczą się także wyniki, jeśli są zwycięzcy, są też nagrody, ale nie są to najważniejsze wartości. Dominują tutaj dobra zabawa sportowa i samo uczestnictwo, które bardzo często jest pokonaniem własnych barier czy chęcią zweryfikowania dotychczasowych rekordów życiowych.
Oprócz sportowej rywalizacji, zawody są wspaniałą zabawą dla drużyn oraz kibiców, ponieważ podczas tej imprezy wszyscy są wygranymi. Trasa Triathlonu wynosi 53 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG – 7 km, WYŚCIG ROWEROWY – 31 km, SPŁYW KAJAKOWY – 15 km, a WYŚCIG KAJAKOWY w Paratriathlonie – 1,4 km.
Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony jest na budowę projektu Eko Farmy. Eko Farma będzie pełniła funkcję społecznego gospodarstwa, znajdującego się w Wólce Konopnej nieopodal Siedlec. Znajdą się tam mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt ma być miejscem spotkań i pracy dla pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.
Kolejna edycja już 24 sierpnia 2024 r. w Zamku Janów Podlaski.
W celu propagowania problemu repatriacji oraz wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych organizujemy bale, koncerty charytatywne oraz Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu.
Koncerty z uroczystym bankietem organizowane są w hotelach należących do Grupy Arche. Pierwszy koncert z cyklu Niedziele dla R. (Repatriantów) w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka odbył się 24 maja 2015 roku w Hotelu Puławska Residence w Warszawie. W ramach cyklu trzykrotnie wystąpiła także Olga Bończyk w Sieniawie, Łodzi i Łochowie. Dla miłośników muzyki klasycznej organizowane są również recitale fortepianowe.
Koncerty i bale połączone są zawsze z wernisażami wystaw malarstwa oraz aukcjami charytatywnymi, podczas których licytowane są obrazy zarówno twórców profesjonalnych jak i niepełnosprawnych intelektualnie.
Całkowity przychód ze sprzedaży zaproszeń oraz aukcji jest przeznaczany na wsparcie repatriantów oraz budowę mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych.
Jesteśmy również współorganizatorem Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu, który odbywa się w ostatni weekend sierpnia. Rywalizacja, doping, integracja, niesamowite emocje i wspaniała zabawa. Dla amatorów, dla osób sprawnych i mniej sprawnych, ale zawsze w szczytnym celu- z myślą o osobach niepełnosprawnych. Coroczna impreza sportowa odbywa się w pierwszy weekend września na terenie Zamku Janów Podlaski. Przychód z opłat startowych i wpłat sponsorów jest przeznaczany na mieszkania chronione, które zapewnią warunki do samodzielnego funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością.
Ponadto wspieramy doraźnie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, czy to poprzez pomoc materialną, czy też w innej formie, np. poprzez pomoc formalno-prawną, pomoc w znalezieniu pracy itp.
Każde nasze wydarzenie to nie tylko okazja do współzawodnictwa, ale też wsparcie sportowych ambicji osób z niepełnosprawnościami. To też doskonała szansa do firmowej rywalizacji! Zachęcamy do udziału drużyny złożone z pracowników firm, którzy w nieformalnej atmosferze wzmocnią swoje relacje i długo będą wspominali tę niesztampową formę integracji.
Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak możemy współpracować
Zgodnie z zasadami tzw. ulgi sponsoringowej wspierając nasze wydarzenia sportowe możesz odliczyć od podatku 150% poniesionych kosztów.