Władysław Grochowski

Prezes Zarządu Arche SA, firmy prowadzącej działalność hotelarską i deweloperską. Absolwent szkoły filmowej, urodzony optymista, kochający ludzi i otaczający go świat.

Skutecznie tworzy kolekcję hoteli, głównie w obiektach zabytkowych, a na każdy z nich ma inny, wyjątkowy pomysł. Łączenie elementów historycznych z nowoczesnymi powoduje, że obiekty otrzymują nowe życie i tworzą nową wartość.

Stara się, aby to co robi miało sens, a praca sprawiała mu przyjemność. Podejmuje się trudnych projektów, co daje mu wiele siły, ale też uczy pokory. Mówi, że w życiu został obdarzony wyjątkowym szczęściem. W życiu prywatnym i zawodowym zawsze kieruje się zaufaniem, a jego hasłem przewodnim jest: łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim, zmieniamy siebie.

Z żoną Leną założył Fundację Leny Grochowskiej, aby pomagać Polakom wysiedlonym za wschodnie granice kraju wrócić do ojczyzny. Z biegiem lat działalność Fundacji rozszerzyła się i obejmuje różnorodne przedsięwzięcia wspierające inkluzję społeczną, a także działania w zakresie kultury, sztuki i tradycji. Dzisiaj głównym obszarem działań jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień indywidualnych oraz za działalność spółki Arche.

Wadysław Grochowski