Oferta współpracy

Jak możemy współpracować?

ZAMÓWIENIA. KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE!

Fundacja Leny Grochowskiej jest przedsiębiorstwem społecznym, w którym zatrudnienie znalazło ponad 80 osób z różnymi niepełnosprawnościami. W Warsztacie Rękodzieła Artystycznego nasi pracownicy tworzą niepowtarzalną ceramikę, dekoracje wnętrz i lnianą odzież. Realizujemy zamówienia – również hurtowe – dla firm, które mogą być oryginalnym i eleganckim prezentem dla pracowników lub klientów. Każdy detal, wzór i materiał może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i identyfikacji wizualnej firmy.
Tworzymy talerze, kubki, patery, a także gadżety, takie jak magnesy i breloki. Każdy produkt jest ręcznie wykonany przez naszych rzemieślników.

Zapoznaj się z naszą standardową ofertą w sklepie KupujeszPomagasz.pl lub skontaktuj się z nami w celu przygotowania indywidualnej oferty.

Jesteśmy Przedsiębiorstwem Społecznym, zarejestrowanym przez Wojewodę Mazowieckiego. Kupując nasze produkty i usługi masz możliwość obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na zasadach określonych w art. 22 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

WARSZTATY I SZKOLENIA

W naszych oddziałach organizujemy warsztaty artystyczne i rękodzielnicze. Ceramika, malarstwo plecenie makram, rzeźbiarstwo, wypiek tradycyjnego pieczywa – to tylko część naszej oferty. Udział w warsztatach to nie tylko wspieranie dobrych inicjatyw, ale również okazja do wspólnej integracji w artystycznej atmosferze i świetna zabawa dla całego zespołu. Poprzez obcowanie ze sztuką pracownicy będą mogli wyrazić swoje emocje, odkryć swoje talenty i pobudzić dziecięcą wyobraźnię.
Warsztaty współprowadzą nasi pracownicy z niepełnosprawnościami. Taka forma zajęć uświadamia, oswaja i uczy właściwych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami. Bezpośredni kontakt z naszymi pracownikami pomaga w budowaniu otwartości na różnorodność w firmie i przyczynia się do integracji pracowników.

SPONSORING WYDARZEŃ SPORTOWYCH

Wspieramy rozwój sportu amatorskiego. Organizujemy m.in. Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu w Janowie Podlaskim oraz Paratriathlon Kraina Liwca w Łochowie. Każde wydarzenie to nie tylko okazja do współzawodnictwa, ale też wsparcie sportowych ambicji osób z niepełnosprawnościami.
Nasze wydarzenia to też doskonała szansa do firmowej rywalizacji! Zachęcamy do udziału drużyny złożone z pracowników firm, którzy w nieformalnej atmosferze wzmocnią swoje relacje i długo będą wspominali tę niesztampową formę integracji.

Dowiedz się więcej o naszych wydarzeniach: https://fundacjalenygrochowskiej.pl/nasze-dzialania/wydarzenia/

Zgodnie z zasadami tzw. ulgi sponsoringowej wspierając nasze wydarzenia sportowe możesz odliczyć od podatku 150% poniesionych kosztów.

MECENAT

Łączymy świat sztuki amatorskiej i profesjonalnej, wspieramy rozwój młodych talentów i prezentujemy twórczość osób z niepełnosprawnościami. Festiwal Artystyczny Łączy Nasz Sztuka, Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej Szukamy Nikifora, koncerty i wydarzenia charytatywne oraz plenery malarskie to tylko niektóre nasze wydarzenia kulturalne, które organizujemy.

Dołącz do nich jako Mecenas i wspieraj nasze działania!

Więcej o naszym zaangażowaniu kulturalnym: https://fundacjalenygrochowskiej.pl/nasze-dzialania/kultura-i-sztuka/

DAROWIZNY

Bez wsparcia finansowego nie moglibyśmy pomagać i realizować naszych projektów. Możesz wesprzeć nasze działania, przekazując darowiznę finansową. Wsparcie może mieć formę darowizny celowej, przeznaczonej na finansowanie wybranego programu, lub darowizny na cele statutowe.

100% kwoty z darowizn przekazujemy na bezpośrednie, merytoryczne działania. Koszty administracyjne pokrywamy ze środków własnych Fundacji.

Przeczytaj więcej o możliwości przekazania darowizny: https://fundacjalenygrochowskiej.pl/wspieraj-nas/darowizna/

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, więc darowizny mogą być odliczone od podatku w limitach ustawowych.

WSPÓLNE PROJEKTY

Szukasz rzetelnego partnera do realizacji własnego projektu? Jesteśmy otwarci na realizację wspólnych programów, które przyczyniają się do zmiany społecznej. Współpracujemy merytorycznie, jesteśmy transparentni finansowo i na każdym etapie projektu konsultujemy się z Grantodawcą.

DLACZEGO Z NAMI?

Ikona LupkiJesteśmy Fundacją z ugruntowaną pozycją na rynku, która istnieje od 2014 roku. W tym czasie współpracowaliśmy z kilkudziesięcioma Partnerami, z którymi połączyła nas wizja wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem.

Ikona RęcePomagamy osobom z niepełnosprawnościami, w kryzysie bezdomności, a także uchodźcom i repatriantom. Nasze działania to realna pomoc dla konkretnych osób, które znamy z imienia i nazwiska.

Ikona DokumentyDziałamy transparentnie. Na każdym etapie informujemy naszych Partnerów o podjętych działaniach we wspólnych projektach i poddajemy się niezbędnym audytom.

Ikona StrategiaWiemy, jak ważna dla naszych Partnerów jest realizacja strategii i raportowanie ESG, dlatego wspólnie ustalamy szczegóły działań i rzetelnie sprawozdajemy projekty. Nasze programy pomagają zrealizować Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Ikona ŚrodowiskoPracujemy w otwartym i różnorodnym środowisku. Dzięki naszemu doświadczeniu wesprzemy Cię we wdrażaniu strategii Diveristy & Inclusion i tworzeniu włączającego miejsca pracy.

Jeśli szukasz partnera dla swoich działań społecznych, chcesz wesprzeć nasze programy lub porozmawiać o innych formach współpracy – skontaktuj się z nami:

Tomasz Pisarzewski
Dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych
tpisarzewski@fundacjalenygrochowskiej.pl