Zaproszenie na konferencję – sytuacja mieszkaniowa uchodźców z Ukrainy w Polsce

Obecnie w Polsce przebywa około 1 mln uchodźców z Ukrainy. Nawet 20% z nich mieszka w różnego rodzaju ośrodkach zakwaterowania zbiorowego. Jakie wyzwania stoją przed polskimi instytucjami i organizacjami, aby zapewnić bezpieczne i stabilne warunki ich pobytu?

Lena i Władysław Grochowscy, zdobywcy Nagrody Nansena, zapraszają do wzięcia udziału w konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy w Polsce. Podczas spotkania skupimy się na kluczowych kwestiach:

• Przyszłość ośrodków zbiorowego zakwaterowania.
  • Ochrona osób w najtrudniejszej sytuacji życiowej, w tym osób z niepełnosprawnościami.
  • Implementacja sprawdzonych praktyk z innych krajów.
  • Długofalowa strategia rządu w zakresie polityki mieszkaniowej i integracji uchodźców.

W rozmowach wezmą udział m.in.:

• dr hab. Maciej Duszczyk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji,
  • Kevin J. Allen, Przedstawiciel UNHCR w Polsce,
  • Livia Styp-Rekowska, Szefowa Misji IOM w Polsce,
  • Władysław Grochowski – członek zarządu Fundacji Leny Grochowskiej oraz prezes Grupy Arche,
  • przedstawiciele uchodźców i organizacji pozarządowych.

Wydarzenie zainauguruje cykl spotkań Każdy człowiek ma prawo do godnego życia, organizowany przez Fundację Leny Grochowskiej. Partnerem konferencji jest Fundacja Humanosh, a patronat nad nią objęło Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR) w Polsce oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

📅 Wtorek, 26 marca 2024 r.
🕚 11:00-13:30
📌 Hotel Arche Poloneza II, ul. Poloneza 87, Warszawa

Udział w konferencji jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Prosimy o potwierdzenie obecności do 22 marca: https://forms.gle/eAJDVP1aegjb6xjE8

Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski i angielski.