Kawiarnie toMy nagrodzone

Sieć kawiarni toMy została nagrodzona Sweets & Coffee Awards 2024! Nasze kawiarnie zwyciężyły w kategoriach Marka przyjazna środowisku / Społecznie odpowiedzialna oraz Debiut konceptu. Konkurs, organizowany już po raz siódmy, rozstrzygnięto podczas Sweets & Coffee Forum 2024.

Kawiarnie toMy to wyjątkowe miejsca, które stały się synonimem społecznej odpowiedzialności. Stworzyliśmy je z misją wspierania osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, od samego początku promując inkluzję, równość i akceptację, oferując zatrudnienie i szansę rozwoju osobom, które często są marginalizowane na otwartym rynku pracy.

Nasze kawiarnie społeczne są obecne już w trzech miastach – Warszawie, Gdańsku oraz Siedlcach. W każdej z nich pracownicy z niepełnosprawnościami nie tylko zdobywają umiejętności zawodowe jako bariści czy kelnerzy, ale także pełnią role instruktorów w organizowanych warsztatach artystycznych. Wspieranie ich niezależności i samodzielności jest kluczowym elementem działalności naszej fundacji.

Cieszymy się, że idea promowania inkluzji społecznej poprzez zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami i wspieranie ich talentów zyskały uznanie jurorów. Sweets and Cofee Awards to konkurs, organizowany przez redakcje czasopisma Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Wydarzenie towarzyszy Sweets & Coffee Forum – dorocznemu spotkaniu branży kawiarnianej i cukierniczej.