Znamy zwycięzcę Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej 2023 „Szukamy Nikifora”!

Po burzliwych naradach Jury, w którego składzie znaleźli się:

1. Władysław Grochowski – Prezes Arche S.A., członek zarządu Fundacji Leny Grochowskiej
  2. Lena Grochowska – Prezes Fundacji Leny Grochowskiej
  3. Monika Wojciechowska –  Dyrektor artystyczny Arche, Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Arche
  4. Małgorzata Bakiera – Instruktor artystyczny, Fundacja Leny Grochowskiej
  5. Piotr Tołwiński – Artysta, fotograf

Przyznano nagrody:

🏆Nagroda Grand Prix

Kalina Zgiep – zestaw 3 prac („Mój świat” tryptyk 1, 2, 3 – technika: akryl, pastela olejna, 2021 rok).

🏆I nagroda

Jacek Zdanowski – zestaw 3  prac („Wasza wysokość”, „Pogaduchy”, „U pawia w odwiedzinach”,), WTZ  przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło z Lublina.

🏆II nagroda

Krzysztof Matuła – Zestaw 3 prac („Wenecja”, „Droga szczęścia”, „Anioł przyjaciel”)

🏆III nagroda  ex aequo

Klaudiusz Grabisna  – Zestaw 2 prac  („Smok 1”, „Smok 2”), WTZ Sochaczew

1. Konrad Dąbrowski – Zestaw 3 prac („Niedziela Palmowa”, „Ukrzyżowanie”, „Majowe”, oleje na płycie)

Wyróżnienia:

Tomasz Żaglewski  – zestaw 3 prac („TOUR DE FRANCE 6- ETAP”- olejny, „CAVALIADA SOPOT” olejny, format, „PORSCHE CUPE NA STARCIE” olejny, format, 2023 rok).

1. Ignacy Pałka  („Wielkanocne baranienie w Iłży”, olej na płótnie, format, 2023 rok)
  2. Agnieszka Łosicka  („Brama Krakowska”, „Bramy Lubelskie”, technika własna, 2023 rok).
  3. Robert Kamiński („Rzeźba naczelnego diabła…Lucyfera”, „Postacie, o których myślę”, „Sawanna Afrykańska Wielka”)
  4. Małgorzata Jonatowska  („Miasto” pastele olejne, 2023 rok).
  5. Agnieszka Jaszczuk  („Łąka”, „Dom z przyszłości”) Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej
  6. Kamil Biernacki  ( „Wiosną na rowerze”, „Latem na rowerze”, 2023 rok) WTZ Sochaczew
  7. Michał Florczak  („Pejzaż z domami 1”, „Pejzaż z domami 2”) Warsztat Terapii Zajęciowej Sochaczew

Wyróżnienia specjalne

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy, Nowobielańska, Skierniewice.

– Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Lublin.

–  Warsztat Terapii Zajęciowej Sochaczew

– Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim, pozostałym którzy przelali swoją wrażliwośc na płótno. Doceniamy każdą z prac i zachęcamy do wzięcia udziału już za rok w kolejnej, XIII edycji Konkursu

Patroni honorowi:

Partnerzy wydarzenia: