FUNDACJA LENY GROCHOWSKIEJ

Zapisz się do newslettera

TWORZYMY MIEJSCA PRACY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Jeszcze dwa lata temu nikt nie wierzył, że będą pracowali. Dzisiaj pod marką „toMy” tworzą niesamowite rękodzieło. Kilkadziesiąt osób z porażeniem dziecięcym, zespołem downa, wodogłowiem, epilepsją, autyzmem czy z schizofrenią tworzy niepowtarzalną ceramikę, dekoracje wnętrz, obrazy, autorskie torby i t-shirty oraz rzeźbę. A w pracowni cukierniczej ciasta i ciastka oraz tradycyjny chleb w piecu opalanym drewnem.

Dajemy wędkę, a rybę złapią sobie sami J.
Pierwsze miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych powstały w marcu 2019 r. w Siedlcach. Powstał wówczas Warsztat Rękodzieła Artystycznego, w którym zatrudnienie znalazło 15 osób niepełnosprawnych. W czerwcu 2020 działalność Fundacji poszerzyła się o oddział w Łochowie.  Mieści się on na terenie Pałacu i Folwarku Łochów i składa się z 4 domków rzemieślniczych z pracowniami: cukierniczą, ceramiczną, rzeźbiarską i tkacką.
Obecnie w Siedlcach i Łochowie  zatrudniamy 25 osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W Fundacji pracują osoby niesprawne w stopniu umiarkowanym i znacznym, a praca u nas jest ich pierwszą pracą, mimo, że mają po 30-40 czy 50 lat. Wraz z osobami z niepełnosprawnością pracują instruktorzy, którzy organizują zadania i czuwają nad ich realizacją. Zazwyczaj 1 instruktor pracuje z 4-5 osobami.

Efekty jakie przynosi praca osobom zatrudnionym w naszej fundacji wyznaczają nam kierunek do dalszych działań i napędzają nasz rozwój. Zmiany, jakie obserwujemy u naszych pracowników są niesamowite- po kilku miesiącach to nie są te same osoby: pewni siebie, bardzo samodzielni, dowartościowani, bo chociaż nie znają wartości pieniądza, sam fakt, że partycypują w kosztach utrzymania domu, podnosi ich samoocenę.

Nasze produkty są dostępne w sprzedaży poprzez sklep internetowy www.KupujeszPomagasz.pl oraz w bezpośredniej sprzedaży w hotelach Grupy Arche.

W pracowni ceramicznej tworzymy ceramikę użytkową i artystyczną: kubki, patery, ale także dekory ceramiczne i płytki. Posiadamy kilka wzorów ceramiki, które są w regularnej sprzedaży na https://kupujeszpomagasz.pl/Kategorie/Ceramika-uzytkowa
Robimy również drobne gadżety, tj. breloki, zawieszki, kartki okolicznościowe, magnesy doskonale sprawdzające się jako upominki lub zestawy prezentowe https://kupujeszpomagasz.pl/Kategorie/Gadzety

W pracowni krawieckiej wykonujemy autorskie projekty toreb i koszulek z reprodukcją obrazów sztuki nieprofesjonalnej. Są to wyjątkowe wzory dla osób ceniących oryginalne dodatki https://kupujeszpomagasz.pl/Kategorie/wyroby-krawieckie

 

 

 

Fundacja Leny Grochowskiej,
ul. Brzeska 134, 08-110 Siedlce 
kontakt@fundacjalenygrochowskiej.pl     
tel. +48 25 6441464,    
NIP: 821 264 07 25, REGON: 147217470,                                              
           

KRS 0000506586 
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie,
Kod SWIFT/BIC:PKOP PLPW
PEKAO S.A. 68 1240 2685 1111 0010 5805 1659
.
.

Grupa Arche przekazuje 1% przychodu na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej