FUNDACJA LENY GROCHOWSKIEJ

Zapisz się do newslettera

ORGANIZUJEMY WYDARZENIA CHARYTATYWNE

W celu propagowania problemu repatriacji oraz wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych organizujemy bale, koncerty charytatywne oraz Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu.
Koncerty z uroczystym bankietem organizowane są w hotelach należących do Grupy Arche. Pierwszy koncert z cyklu Niedziele dla R. (Repatriantów) w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka odbył się 24 maja 2015 roku w Hotelu Puławska Residence w Warszawie. W ramach cyklu trzykrotnie wystąpiła także Olga Bończyk w Sieniawie, Łodzi i Łochowie. Dla miłośników muzyki klasycznej organizowane są również recitale fortepianowe.
Koncerty i bale połączone są zawsze z wernisażami wystaw malarstwa oraz aukcjami charytatywnymi, podczas których licytowane są obrazy zarówno twórców profesjonalnych jak i niepełnosprawnych intelektualnie. 
Całkowity przychód ze sprzedaży zaproszeń oraz aukcji jest przeznaczany na wsparcie repatriantów oraz budowę mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych.
Jesteśmy również współorganizatorem Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu, który odbywa się w ostatni weekend sierpnia. Rywalizacja, doping, integracja, niesamowite emocje i wspaniała zabawa. Dla amatorów, dla osób sprawnych i mniej sprawnych, ale zawsze w szczytnym celu- z myślą o osobach niepełnosprawnych. Coroczna impreza sportowa odbywa się w pierwszy weekend września na terenie Zamku Janów Podlaski. Przychód z opłat startowych i wpłat sponsorów jest przeznaczany na mieszkania chronione, które zapewnią warunki do samodzielnego funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością.

Ponadto wspieramy doraźnie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, czy to poprzez pomoc materialną, czy też w innej formie, np. poprzez pomoc formalno-prawną, pomoc w znalezieniu pracy itp.

 

 

Fundacja Leny Grochowskiej,
ul. Brzeska 134, 08-110 Siedlce 
kontakt@fundacjalenygrochowskiej.pl     
tel. +48 25 6441464,    
NIP: 821 264 07 25, REGON: 147217470,                                              
           

KRS 0000506586 
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie,
Kod SWIFT/BIC:PKOP PLPW
PEKAO S.A. 68 1240 2685 1111 0010 5805 1659
.
.

Grupa Arche przekazuje 1% przychodu na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej