Warsztaty w Siedlcach

09.09.2022

Kreatywna Strefa Cafe Fryderyk zaprasza dzieci i dorosłych na cykliczne warsztaty.

Pierwsze, wybrane zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia odbywają się w dostosowanych pracowniach Cafe Fryderyk i Fundacji Leny Grochowskiej przy Parku handlowym Arche w Siedlcach, ul. Brzeska 134.

Zapisy:

ajancy@cafefryderyk.pl

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty odbywają się w cyklach miesięcznych, każdy dział 1 raz w tygodniu.

Prowadzone przez doświadczonych instruktorów oraz osoby z niepełnosprawnością.

Ceramiczno- artystyczne

Kreatywne zajęciaz elementami art-terapii i sensoplastyki.

Tworzenie to naturalna potrzeba i forma komunikacji. Ma wpływ nie tylko na rozwój osobowości, ale też na rozwój mowy, ćwiczenie koordynacji ruchowej i sprawności palców. To też i przede wszystkim sposób na przekazanie myśli, uświadomienie sobie własnych przeżyć. Uwalnia ekspresję twórczą. Stymuluje kreatywność. Pobudza innowacyjne myślenie i działania.

Wykorzystamy kreatywne techniki  takie jak rysowanie, malowanie, lepienie z gliny, florystyka czy robienie kolaży po to, aby wyrazić się artystycznie i emocjonalnie. Pod naszym okiem Twoje dziecko  nauczy się tworzyć estetyczne kompozycje z użyciem różnych materiałów i technik. Zajęcia artystyczne to też doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, bez użycia smartfona, komputera czy innych technicznych złodziei czasu.

Zajęcia z dużym naciskiem na recykling.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-15 lat

Wtorki godz.17:00

Czas trwania zajęć 2h

08.11 - Ceramika

15.11 - Scrapbooking

22.11 - Cukiernicze

29.11 - Krawiectwo

Fotograficzno- filmowe

Odwiedź studio arche tv i spróbuj swoich sił przed kamerą! Na warsztatach telewizyjnych poznasz tajniki pracy prezentera telewizyjnego i konferansjera.  Dowiesz się jak mówić, by Cię chętnie słuchano i oglądano. Nauczymy Cię autoprezentacji. Zrealizujemy wywiady, serwisy informacyjne, nagrania lektorskie z prawdziwym mikrofonem! Na zajęciach poznasz podstawy realizacji i montażu krótkich filmów. Wszystkie ćwiczenia warsztatowe będą niezbędną pomocą podczas przyszłych występów na scenie, akademiach szkolnych, egzaminach ustnych, oraz dadzą pewność siebie w dorosłym życiu na polu zawodowymi prywatnym.

Program przewiduje zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne.

• „Tajniki Wystąpień przed kamerą i publicznością” ; Prowadząca Anna Rękawek- prezenterka arche tv, konferansjerka, lektor
• Realizacja nagrań video; Prowadzący Dawid Drzewowski- operator kamery, kierownik produkcji Arche Tv
• Triki filmowe, montaż krótkich form filmowych, budowa scenografii; Prowadząca Anna Jancy- Drygiel– artysta-plastyk, technik fotografii, kierownik kawiarni Cafe Fryderyk

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-15 lat

Poniewdziałki godz. 17:00

Czas trwania zajęć 1,5h

7, 14, 21, 28 Listopad

ZetPeTy

…czyli ZAJĘCIA PRAKTYCZNO-TECHNICZNE na trudne czasy…
ZOSTAŃ MAŁYM FACHOWCEM! Napraw i zrób to sam!

Dzieci wezmą do ręki narzędzia i pod czujnym okiem instruktorów puszczą wodze fantazji, tworząc rzeczy, z których jeszcze przez długie lata będą dumni. Opanują podstawy zaradności życiowej, naucza się samodzielnie majsterkować, gotować, a nawet szyć. Nabędą umiejętność radzenia radzenia sobie z technicznymi problemami życia codziennego oraz opanują BHP aby bezpiecznie pracować w przyszłości.

Przykładowe tematy zajęć:

- budowa karmnika lub budki lęgowej

- budowa lampionu

- tworzenie drewnianych automatów

- naprawa i konserwacja roweru

Zajęcia praktyczno techniczne to ruch intelektualne i wyzwanie, dążenie do celu, satysfakcja z wykonanej pracy oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i najbliższego otoczenia.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10-15 lat

Soboty godz. 9:00

Czas trwania zajęć 2h

Cena za 1 zajęcia- 60 zł

Cena za karnet na 4 zajęcia- 220 zł

Cena za 2 lub więcej karnetów- 200 zł/karnet

nieWinne warsztaty dla dorosłych

nieWinne malowanie

Przyjdź do nas na nieWinne warsztaty malarskie.

Tutaj odpoczniesz po pracy w doborowym towarzystwie sztuk plastycznych. Może zaprzyjaźnisz sie z malarstwem?

Może zakochasz w rysunku? U nas dowiesz sie jak barwnie spędzać czas wolny. Pomaluj swoje wolne chwile z nami przy lampce wina.

Na warsztatach malarskich uczymy się

-zasad kompozycji,

- zestawiania (doboru) barw,

-technik malarskich,

-projektowania i planowania przestrzeni,

-uczymy zastosowania nietypowych narzędzi plastycznych,

-gwarantujemy dobrą zabawę.

Zapraszamy na degustację sztuki.

Zajęcia dla dorosłych

Piątki godz. 18:30

Czas trwania zajęć 1,5 h

Cena za 1 zajęcia- 60 zł/os

4, 18 Listopad

nieWinne lepienie

Już w prehistorii zdobyto umiejętność wykonywania glinianych naczyń, więc dziś Ty też poradzisz sobie z tym doskonale! Jeśli jednak będziesz miał trudności do Twojego warsztatu ceramicznego dorzucimy lampkę wina i wykwalifikowanego instruktora. W każdym z nas drzemie potrzeba tworzenia. Przyjdź, sprawdź się i wykonaj własne, jedyne w swoim rodzaju naczynie ceramiczne. A gdy zdobędziesz już tajniki wiedzy o glinie zaprosimy Cię do zabaw z ceramiką artystyczną.

Wykonane na warsztatach prace wypalamy i oddajemy autorowi.

Zajęcia dla dorosłych

Środy godz. 18:30