FUNDACJA LENY GROCHOWSKIEJ

Zapisz się do newslettera

Rok nagród Arche

18.04.2022

Zeszły rok obfitował w nagrody dla Arche  

Gdy w zeszłym roku mocno szalała pandemia, inni w branży zwalniali,  a Grupa Arche wykorzystała ten czas na przyspieszenie działań. Nowymi pomysłami biznesowymi Arche zaskoczyło swoich klientów, inwestorów, a także wiele kapituł, które przyznawały nagrody.

„Przez pandemię otrzymaliśmy ogromną szansę, tworzymy nowe hotelarstwo, gdzieś wyprzedziliśmy branżę. Dużo zainwestowaliśmy w nowe hotele, a inni zupełnie się wstrzymali. My wyskoczyliśmy bardzo do przodu i rozpoczynamy kolejne inwestycje”.- mówi Władysław Grochowski prezes Grupy Arche.

To zostało bardzo docenione, ponieważ miniony rok dosłownie obfitował w liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane Arche.

Niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem było otrzymanie nagrody dla wyjątkowych i autentycznych liderów, od magazynu „Forbes”. Podczas Gali BrandMe CEO 2021 Grupa Arche znalazła się pośród czołowych przedsiębiorców, którzy reprezentują różne typy zarządzania, a przede wszystkim osobowości. Kieruje nimi system wartości, etyka zarządzania, które wpływają na wizerunek firmy, ale przede wszystkim na ludzi, którzy wspólnie ją budują.

Rewitalizacja zabytków wciąż jest tematem numerem jeden w świecie hotelarskim. A Cukrownia Żnin nie ma sobie równych.


W prestiżowym konkursie Property Design Awards 2022 Cukrownia Żnin nagrodzona została aż w dwóch kategoriach:

  • bryła: hotel
  • design – wnętrza: hotel

 

To nie jedyne wyróżnienie dla Cukrowni Żnin. Otrzymała również jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce - Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich, w kategorii „Architektura w przestrzeni dziedzictwa”. Nagroda, jest dowodem, że działania są ważne i doceniane przez środowisko architektoniczne.


Grupa Arche została także doceniona przez środowisko hotelarskie. W konkursie Profit Hotel Awards 2021 od „Świata Hoteli” Cukrownia Żnin została uznana za najlepszy hotel obiekt zabytkowy, a Hotelu Tobaco wyróżnienie otrzymał w kategorii hoteli trzygwiazdkowych.


Branża wyróżniła Grupę Arche przyznając również m.in. tytuł „największej polskiej sieci hotelarskiej”, nadany przez magazyn Hotelarz. W 2021 roku do sieci Arche dołączyły II etap Arche Hotel Poloneza, Arche Hotel Wrocław Airport, Arche Hotel Piła oraz Dwór Uphagena Arche Hotel Gdańsk.


Nagroda 7 NAJ – Człowiek Roku Polskiego Hotelarstwa również trafiła do Arche. Wyróżnieni zostali ludzie, hotele, marki i sieci za ich NAJWIĘKSZY wpływ na polski rynek hotelarski w mijającym roku, a wśród nich Prezes Zarządu Arche Władysław Grochowski.


Zdaniem komisji miesięcznika „Hotelarz” Władysław Grochowski to człowiek mający największy wpływ na branżę hotelarską w ostatnim 10-leciu. Podczas wydarzenia Hotel Trends Poland&CEE przyznano prezesowi nagrodę Hotelarza Dekady.


Wspomnieć warto również jedno z najważniejszych europejskich wyróżnień przyznawanych profesjonalistom związanym z branżą wnętrzarską oraz nieruchomościami European Property Awards 2021-2022. Tu wyróżniono nas w kliku kategoriach:       

  • commercial renovation/redevelopment - Cukrownia Żnin  
  • hotel architecture - Dwór Uphagena Arche Hotel Gdańsk  
  • hotel interior - Arche Hotel Poloneza     
  • mixed use development - Arche Hotel Piła      
  • new hotel construction & design - Arche Hotel Wrocław Airport  
  • residential high rise development - Tobaco Hotel

 

Liczne nagrody Arche otrzymało także za swoje inwestycje. To m.in. Nagroda Jubileuszowa z okazji 25-lecia konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. za szczególne osiągnięcia i odniesione sukcesy w zakresie restauracji i adaptacji obiektów zabytkowych na hotele w całej Polsce.


Wyróżnienie otrzymaliśmy również w konkursie Jurajski Produkt Roku 2021 w kategorii usługa za przywracanie do świetności zabytków, rozwój hoteli ARCHE na rzecz wysokich standardów i profesjonalną obsługę Gości i turystów odwiedzających Miasto Częstochowa.


22 września podczas XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego Modernizacja Roku & Budowa XXI w., w trakcie uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, Prezes Grupy Arche Władysław Grochowski odebrał nagrodę w kategorii "Rewitalizacja obszarów i przestrzeni urbanistycznych" ponownie za projekt Cukrownia Żnin. Głównym twórcą projektu są architekt Piotr Grochowski, założyciel pracowni Less is core oraz architekt Marek Bulak z Bulak Projekt.


Cukrownia Żnin została nominowana również do najważniejszej, europejskiej nagrody architektonicznej, czyli EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award. Wydarzeniem powiązanym z nominacją, była konferencja architektoniczna, która odbyła się w Barcelonie w słynnym Pawilonie Barcelońskim. Architekci Piotr Grochowski oraz Wojciech Kolęda zaprezentowali na niej projekty Arche oraz podejście do rewitalizacji i obiektów zapomnianych.


Otrzymaliśmy także nagrodę Dobra Firma 2020, której firma Arche została laureatem w kategorii - Najlepszy inwestor i firma wspierająca inwestycje województwa mazowieckiego - duże i średnie firmy. Przyznana została przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.


I na koniec jeszcze jedna informacja, że Grupa Arche jest w gronie laureatów prestiżowego rankingu magazynu Forbes  - DIAMENTÓW FORBESA 2022.

“Ten prestiżowy ranking pokazuje, że pomimo pandemii, wciąż się rozwijamy i tym samym zwiększamy swoją wartość. Już w tej chwili jesteśmy największą polską siecią hoteli, a inwestowanie w kolejne zabytki pokazuje naszą wartość”. - mówi Magdalena Sidorowicz, Dyrektor Sprzedaży Arche System

Diamenty Forbesa to zestawienie najszybciej rozwijających się firm w Polsce, które w ciągu trzech ostatnich lat zwiększały swoją wartość.

 

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Wystawa sztuki nieprofesjonalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej
Dzięki współpracy naszej fundacji i Grupy Arche z Akademią Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzew
Przygotowujemy 2 tys. miejsc na długi pobyt
Aktualnie z bezpłatnych pobytów w hotelach Grupy Arche  korzysta śred
Tylko i aż 12 tys. bezpłatnych noclegów
Od 27 lutego udzieliliśmy w hotelach Arche w całej Polsce ponad 12 tys. bezpłatn