FUNDACJA LENY GROCHOWSKIEJ

Zapisz się do newslettera

Domy Uchodźców – wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

07.11.2022

Fundacja Leny Grochowskiej realizuje projekt wsparcia przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy, finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Pomoc Humanitarna 2022.

 

Dzięki środkom Ministra Spraw Zagranicznych możliwe będzie dalsze wsparcie osób, które wyjechały z Ukrainy w obawie przed wojną i przebywają w Domach Uchodźców, prowadzonych przez Fundację. Nasze ośrodki przyjmują mieszkańców już od 8 marca, w tym czasie udzieliliśmy 190 tysięcy bezpłatnych noclegów. Dzisiaj w ramach Fundacji Leny Grochowskiej funkcjonuje 5 domów z ponad 1 300 miejscami na terenie całej Polski – w Siedlcach, Konstancinie-Jeziornej, Ożarowie Mazowieckim, Lublinie oraz Łodzi.

 

Domy Uchodźców uruchamiane są w budynkach użyczanych Fundacji bezpłatnie przez podmioty publiczne i prywatne, są to m.in. akademiki i biurowce. Wszystkie obiekty są remontowane i dostosowywane do potrzeb przyszłych mieszkańców – również osób z niepełnosprawnościami. Powstają w nich oddzielne pokoje, wyposażone w niezbędny sprzęt i meble, aby każda rodzina mogła dysponować własną przestrzenią, zapewniającą prywatność, godne warunki mieszkaniowe, a także warunki do nauki dla dzieci. W Domach Uchodźców powstają również wspólne kuchnie, pralnie oraz świetlice. Domy są przygotowywane w taki sposób, aby zapewnić ich mieszkańcom prywatność i stymulować ich samodzielność, przy równoczesnym zapewnianiu długoterminowej pomocy.

 

Projekt współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Nazwa zadania: Domy dla Uchodźców - Siedlce, Gdańsk

Wartość finansowania: 2 490 360 zł

Całkowita wartość zadania: 2 490 360 zł

 

Polska Pomoc

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
190 tys. bezpłatnych osobonoclegów dla uchodźców z Ukrainy
190 tys. bezpłatnych osobonoclegów wraz z wyżywien
Tina Kamara i jej historia
Chciałbym żebyś zapytała mnie  za 10 lat … Ale postaram się opisa
Gala L'ARCHE Polska
Wspólnota L'ARCHE Polska tworząca domy pomocy społecznej o charakterze rodzinnym dla osób z niepeł